Recenze Korkie podložky očima lektorky jógy

Varianta podložky: Profesionální

Design: Royal bird

Doručení a balení podložky

V tomto ohledu bylo radostí přebrat balíček z lokální výdejny zboží až po úplné rozbalení podložky doma. Je zřejmé, že v Korkie se opravdu dbá na detail a životní prostředí. Veškeré obaly jsou recyklovatelné. Na fixaci vnější přepravní papírové krabice byla použita papírová lepící páska bez potisku, čehož si osobně velmi cením. V dnešním světě online nákupů není vždy na tento aspekt brán zřetel. Vnitřní obal zásilky se skládal z funkční papírové krabice s jednoduchým potiskem. Uvnitř krabice se již skrývala velmi pečlivě srolovaná jógová podložka zabalená v tenkém a velmi elegantním papíru. Samotná jógamatka byla fixována popruhem na přenášení.

Design Korkie podložky

Design podložky Royal Bird je opravdu královsky vznešený. Tento design uspokojí i fajnšmekry. K designu si každý den tvořím nějaké individuální spojení. Je to místo, kde se cítím doma. A tak si ten svůj domov můžu vzít kamkoliv na cesty. Doma nemusí být tam, kde jsem se narodila, kde mám rodinu, ale tam, kde domov chci cítit. Jógamatka se mnou cestuje mnoho let ať letím nebo jedu daleko či blízko. S podložkou Royal Bird od Korkie se mi bude na cestách či doma „bydlet“ o to lépe.

korkie.cz

Jak se mi na podložce cvičí?

V Indii mě naučili cvičit skromně. I obyčejná podložka byla mnohdy luxus. Nicméně, díky Korkie, jsem okusila cvičit na přírodním, funkčním, odolném a na dotek příjemném povrchu, že si hodiny strávené na tvrdém betonu s děravým hadříkem pod hlavou, dokáži znovu již opravdu těžko představit. Recyklovatelné mikrovlákno na povrchu podložky je velmi příjemné na dotek celého těla. Měla jsem skoro pocit, že stojím na heboučkém mechu. Jako učitelka jógy si opravdu cením, že se podložka vůbec nedrolí, což je jedna z velmi iritujících faktorů, umělých a levných podložek na cvičení. Tahle kaučuková odolá i silnému tření a má dlouhou životnost. Pamatuji se, na své první jógové studio, které jsem měla možnost vybavit vším, co k takové jógové hodině patří. Z finančních důvodů jsem těch levných jógamatek nakoupila dost, abych uspokojila potřeby studia. Nicméně podložky nevydržely velmi dlouho. Dnes už volím kvalitu a umělou podložku svým studentům nenabízím.

Údržba podložky

Udržba Korkie podložky je velmi jednoduchá, můžete jí dokonce vyprat v pračce. Pro běžnou údržbu stačí podložku omýt vlhkým hadříkem, použít čistící sprej nebo namydlit přírodním mýdlem a osprchovat. Ještě dlouho před Covidem jsem přemýšlela jak ve vyhlášených jógových centrech s Bigram a Vinyasou jógou, kam jsem v Londýně pravidelně docházela podložky udržují v čistotě a v souladu s hygienickými zásadami. Kdo tyhle hodiny plné potu zažil, ví, o čem mluvím. Nepochybuji o tom, že používají funkční vysokotlaké parní čistění či cokoliv jiného pro získání dobrého jména a hygienického standardu. Nicméně, kdo z nás si v České republice může dovolit v našich jógových podmínkách čistit každou jógamatku parní lázní s přírodní desinfekcí? Já určitě ne. Jsem proto ráda, že se Korkie podložka tak lehce omývá a díky tomu vím, že vždy cvičím na čistém povrchu.

korkie.cz

Celkové hodnocení e-shopu Korkie

Stránky mají jednoduchou navigaci, našla jsem velmi rychle vše, co jsem potřebovala. Veškeré detaily o produktech jsou stručně a výstižně popsány. Děkuji za vysvětlení rozdílů mezi korkovou a kaučukovou podložkou. Ilustrační obrázky odpovídají realitě a jako zákazník mám dobrý pocit, že vím, že nekupuji zajíce v pytli. Objednávka proběhla rychle a přesně dle instrukcí. Komunikace s e-shopem byla snadná. Jediné snad, co bych mohla vzpomenout jako lehce matoucí, byl výběr výdejního místo až po zaplacení a odeslání objednávky. Preferovala bych kdybych mohla vybrat výdejní místo ještě před odesláním objednávky.

Celkově vím, že jsem tady v České republice našla kvalitní a důvěryhodný obchod pro jogíny, kam se budu ráda mnohokrát vracet.

Ať se Korkie daří a najde mnoho spokojených zákazníků.

Vaše Kate